Mozaiky

Udržitelný materiál BROKISGLASS nachází nové využití v podobě mozaik. Provedení svým charakterem navazuje na téma mozaik historicky známých, avšak využívá materiálu a tvarosloví, které má nadčasové pojetí. Artisanální přístup zde hraje zásadní roli, která vdechuje každému kusu mozaiky originální charakter.

Nenahraditelná ruční práce je v procesu od počátku vzniku skloviny, přes výběr střepů, až po jejich vkládání do forem a následné zpracování. Velkým benefitem je přeměna odpadního skla v nový materiál. Dochází tak k efektivní ekologické upcyklaci suroviny, díky čemuž příroda a krajina není ovlivňována vazbami, které mají negativní dopad na environmentální ráz krajiny.

MOZAIKY

Brokisglassové mozaiky nejsou pouze produkt inspirující se z přírody. Sofistikované tvarosloví využívá veškerého materiálu bez reziduí. Vytváří tak proces udržitelné výroby. Každý milimetr mozaiky je promyšleným výsledkem precizní ruční práce, která vdechuje originalitu do každého kousku.

MOZAIKOVÉ DLAŽDICE

Mozaikové dlaždice nejsou pouze produkt inspirující se z přírody. Sofistikované tvarosloví využívá veškerého materiálu bez reziduí. Vytváří tak proces udržitelné výroby. Každý milimetr mozaiky je promyšleným výsledkem precizní ruční práce, která vdechuje originalitu do každého kousku. Použití podkladové vrstvy zajišťuje jednodušší instalaci, která zaručuje možnost přesně zvolené barevné skladby archů. Díky našemu konfigurátoru můžete zvolit jak budou jednotlivé archy vypadat a tím docílit požadovaného výsledku.

Barvy

Inspirace

Technické informace

Názvosloví, základní tvary

BROKISGLASS MOSAICS představuje pět základních tvarů tvořících jednotlivé série. Jedná se o sérii s označením M.1. WINGS, M.2. WAY, M.3. ROCKS, M.4. HIVE a M.5. DROPS.

Aktuálně jsou v nabídce 2 možnosti a to jednotlivé segmenty, které se prodávají v balení po 12 kusech a jejich aplikace je na zákazníkovi. Druhou možností je pak forma na perlince předlepených dlaždic, které jsou v krabici baleny po 3 kusech (0,95 sqm je pak baleno ve 3 krabicích). Zároveň nabízíme řešení na míru, např. nalepení na vhodnou podkladovou desku, nejčastěji OSB neboli dřevovláknitou desku. V případě atypického řešení se kalkulace řeší poptávku od poptávky.

Základní rozměry

Předepsané mozaiky jsou ať už pro jednotlivé segmenty, tak i dlaždice v daném rozměru dle piktogramu. Jedná se o výchozí rozměry, které mohou být ovlivněny finální operací výroby/zaleštěním. V případě segmentů je třeba počítat s možnou odchylkou od v piktogramu uvedeného rozměru +- 0,5-0,75 mm/osa, u dlaždice pak max. +- 5 mm/osa. Atypické rozměry jsou možné jako CUSTOM POŽADAVEK. Nejmenší rozměr mozaiky je výrobními možnostmi vodního paprsku omezen na formát 50 x 50 mm.

Tloušťka

Výsledná tloušťka mozaik je přibližně 7 mm. S ohlednem na výrobní proces však může ojediněle dojít k odchylce max. 1 mm (jak v rámci kusu, tak v případě dlaždice v rámci plochy).

Váha

Průměrná váha jednoho segmentu je závislá na preferovaném tvaru; M.1. WINGS – 61 g, M.2. WAY – 50,6 g, M.3.ROCKS – 76,2 g, M.4. HIVE – 65 g, M.5. DROPS – 76,8 g. U dlaždic se pak jedná o váhy; M.1. WINGS – 1,8 kg, M.2. WAY – 1,9 kg, M.3. ROCKS – 2 kg, M.4. HIVE – 2 kg a M.5. DROPS – 1,7 kg.

Barvy

V současné době jsou v nabídce barvy: Triplex Opal BROKISGLASS (bílá), Smoke Grey BROKISGLASS a Smoke Brown BROKISGLASS. Poslední dvě zmiňované varianty jsou v kombinaci s křišťálem. Další barvy z naší standardní nabídky jsou předmětem custom solution s přímým vlivem na cenu a je třeba je řešit individuálně formou poptávky na emailovou adresu info@brokisglass.cz.

Textura

Je pokaždé jiná, závisí na mnoha faktorech, jako je např. frakce použitých střepů, jejich orientace, rozptyl atp. Jedná se o jedinečný materiál, kdy je každý jeden kus originálem.

Povrchová úprava

Mozaiky jsou vyrobeny v lesklé úpravě umožňující snadnou údržbu/omyvatelnost.

Dokončení hran

Boční plochy mozaik/hrany jsou dokončeny zaleštěním. Výsledkem jemného zaleštění hran je vytvoření drobného zaoblení hrany spolu s proleštěním boční strany mozaiky. Plocha tak není matná, ale lesklá, stejně jako pohledová plocha mozaiky.

Rubová strana

Rubová strana segmentů je v základu (pokud si to zákazník nepřeje jinak) dokončena pískováním – je matná. Pískování nijak neomezuje průsvitnost. Pro výrobu dlaždic je zadní strana mozaik opatřena bílým nátěrem, který nám v případě transparentních částí skla zaručí, neviditelnost podkladové perlinky jakož i lepidla atp. Nátěr však částečně omezí průsvitnost.

Materiál

Upcycled glass from the primer production of HIGH QUALITY glass in Czechia with tradition since 1809. Without added ingredients. 100 % zdravotně nezávadné, opětovně recyklovatelné.

Další vlastnosti

  • minimální nasákavost
  • vysoká chemická
  • odolnost vůči vodě a
  • agresivním chemikáliím
  • snadná údržba
  • vysoká odolnost vůči opotřebení
  • vysoká odolnost proti absorpci pachu
  • nezaměnitelná barevná struktura skla
  • absolutní zdravotní a ekologická nezávadnost
  • odpad z desek je výrobcem opětovně plně recyklovatelný

Druhy použití

Široké možnosti použití. Díky vlastnostem skla je nutné brát ohled na jeho specifika. Kromě tradičního použití je možná také jeho aplikace např. na sklo příp. podsvětlení, které je součástí vývoje.

Doporučená spára mozaiek

V případě segmentů na uvážení zákazníka. Dlaždice jsou dodávány se spárou 2 mm mezi jednotlivými segmenty.

Doporučená penetrace

Jako základní nátěr pro ošetření podkladů před lepením mozaik je např. penetrace od výrobce Ceresit s označením CT175.

Doporučené lepidlo

Cementové lepidlo Mapei Adesilex P9 C2TE přímo určené pro lepení skleněných mozaik se sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí. Využití v exteriéru i interiéru.

Doporučená spárovačka

Dvousložková epoxidová hmota odolná vůči kyselinám výrobce Mapei s označením Kerapoxy, která je nabízena v 26 barvách a lze využít také jako lepidlo.

Bublinky ve skle

During the special, artistic production process, air bubbless can occured and are not matters of claim or the second quality judgment. We select those, which will not pass quality control process and those are not delivered. This represent uniqueness of the material and his handcraft production with all aspects a jejich přítomnost při plošném zastoupení do 3 ks/segment o průměru max. 1,5 – 2 mm v případě uzavřeného povrchu nejsou důvodem k reklamaci.

Malé pigmentové skvrny

Small individual colour pigments in less then 1mm can occured irregurarly, most of the times there are not any of those. Pigments are the minerals which are not visible in the moment of production and will be visible after the process. Více náchylnou k výskytu je v tomto případě Triplex Opal (bílá barva). Our quality control protocool says, that we should not have more than max. 5% plochy This represent uniqueness of the material and his handcraft production with all aspects

Vlásečnicové praskliny na povrchu skla

Na rozmezí střepů nejsou důvodem k reklamaci. Jedná se o povrchové praskliny, které nejdou do masy materiálu a nemají tak vliv na deklarované vlastnosti materiálu.

Viditelné místo vstupu vodního paprsku

V podobě jemného ,,zubu“ jsou standardem. Z technologického hlediska tomu není možné ve výrobě zabránít. Navazujícími operacemi je však tato nerovnost maximálně eliminována.

M.1. Wings

V každém z nás se skrývá krása, stejně jako v křídlech motýla. Inspiraci nalézáme v křídlech, v jejich důmyslném tvaru a barevnosti. Mozaika Wings nás přivádí do světa fantazie, přináší do našeho života jedinečnost. Textura Brokisglass dodává hloubku skleněnými dílky tvořící promyšlený celek. Mozaika Wings nám dává možnost ponořit oči zpět do nepoznané přírody, a nabízí tak cestu k naší vlastní kreativitě. 

M.2. Way

Jako let ptáků nám ukazuje směr, vybízejí nás mozaiky Way k vnímavosti. Tento vzor je v přírodě v mnoha podobách. Říční tok, výběžky horizontů, růst rostlin, to vše je jakousi introspekcí tohoto tvaru a kam nás ve vlastních úvahách zavede při jeho pozorování. Tvar zrcadlí ve skleněné hloubce každého z nás. Rozhodnutí jakým směrem vzor použijeme je čistě na nás, mozaiky tak dávají volnou cestu k tvoření originality v podobě vlastních unikátních uměleckých děl. 

M.3. Rocks

Správná velikost obdélníků dokáže působit dramaticky, však i klidně, stejně jako kameny v přírodě. Inspirací jsou nám hory, kde se skály těsně dotýkají. V mozaice se spojují, v harmonické symfonii. V možnostech různorodé skladby nám připomínají přírodu, v její síle a kráse. Místo doplněné těmito mozaikami dostává hloubku a stává se vždy jedinečným dílem umění, kde se příroda prolíná s moderním designem. 

M.4. Hive

V životě včel, stejně jako v přírodě, se šestiúhelníky spojují do jedinečného květu života. Stejně tak i naše mozaika s tvarem šestiúhelníku připomíná sílu a harmonii, kdy jednotlivé dílky tvoří jedinečné umělecké dílo. 

Inspirací pro název Hive byly přirozené tvary šestiúhelníku, jako jsou uličky v úlech včel. S touto mozaikou vneseme do našich domovů přírodu a připomeneme si sílu a krásu přirozených tvarů. 

M.5. Drops

Voda je zdrojem života a přináší s sebou krásu v podobě kapek. Tyto kapky nás inspirují k vytvoření mozaiky, která připomíná její čistotu a dokonalost. Každá kapka je jedinečná, stejně jako každý dílek naší mozaiky. Mozaika Drops nám připomíná, jak důležitá je voda pro naše bytí a jak nádherné mohou být její tvary. Tato mozaika nám tak umožňuje přenést do našich domovů krásu a esenci, podobně jako to dělá voda, do našich životů. 

M.1. Wings - Sheet

V každém z nás se skrývá krása, stejně jako v křídlech motýla. Inspiraci nalézáme v křídlech, v jejich důmyslném tvaru a barevnosti. Mozaika Wings nás přivádí do světa fantazie, přináší do našeho života jedinečnost. Textura Brokisglass dodává hloubku skleněnými dílky tvořící promyšlený celek. Mozaika Wings nám dává možnost ponořit oči zpět do nepoznané přírody, a nabízí tak cestu k naší vlastní kreativitě. 

M.2. Way - Sheet

Jako let ptáků nám ukazuje směr, vybízejí nás mozaiky Way k vnímavosti. Tento vzor je v přírodě v mnoha podobách. Říční tok, výběžky horizontů, růst rostlin, to vše je jakousi introspekcí tohoto tvaru a kam nás ve vlastních úvahách zavede při jeho pozorování. Tvar zrcadlí ve skleněné hloubce každého z nás. Rozhodnutí jakým směrem vzor použijeme je čistě na nás, mozaiky tak dávají volnou cestu k tvoření originality v podobě vlastních unikátních uměleckých děl. 

M.3. Rocks - Sheet

Správná velikost obdélníků dokáže působit dramaticky, však i klidně, stejně jako kameny v přírodě. Inspirací jsou nám hory, kde se skály těsně dotýkají. V mozaice se spojují, v harmonické symfonii. V možnostech různorodé skladby nám připomínají přírodu, v její síle a kráse. Místo doplněné těmito mozaikami dostává hloubku a stává se vždy jedinečným dílem umění, kde se příroda prolíná s moderním designem. 

M.4. Hive - Sheet

V životě včel, stejně jako v přírodě, se šestiúhelníky spojují do jedinečného květu života. Stejně tak i naše mozaika s tvarem šestiúhelníku připomíná sílu a harmonii, kdy jednotlivé dílky tvoří jedinečné umělecké dílo. 

Inspirací pro název Hive byly přirozené tvary šestiúhelníku, jako jsou uličky v úlech včel. S touto mozaikou vneseme do našich domovů přírodu a připomeneme si sílu a krásu přirozených tvarů. 

M.5. Drops - Sheet

Voda je zdrojem života a přináší s sebou krásu v podobě kapek. Tyto kapky nás inspirují k vytvoření mozaiky, která připomíná její čistotu a dokonalost. Každá kapka je jedinečná, stejně jako každý dílek naší mozaiky. Mozaika Drops nám připomíná, jak důležitá je voda pro naše bytí a jak nádherné mohou být její tvary. Tato mozaika nám tak umožňuje přenést do našich domovů krásu a esenci, podobně jako to dělá voda, do našich životů.