FAQ

Materiál BROKISGLASS vzniká jako vedlejší produkt při výrobě Sklárny Janštejně, kde se vyrábí osvětlovací technika. Je vyroben ze střepů prvotřídní skleněné hmoty a zbytků vyfouklých částí z výroby, které by se běžně skládkovaly. 

Materiál BROKISGLASS má široké spektrum využití. Primárním produktem jsou desky o velikosti 80 x 80 cm, ty se dají řezat pomocí vodního paprsku a následně se můžou ohýbat, slepovat, či zatavovat dohromady. Materiál nachází uplatnění ve stavebnictví, architektuře, interiérovém a produktovém designu. 

Materiál BROKISGLASS si můžete prohlédnout přímo u nás ve Sklárně Janštejn, kde materiál vzniká. Po celém světě máme síť obchodních partnerů, kteří vám také rádi náš materiál představí. Napište nám a můžeme vám zaslat vzorky materiálu BROKISGLASS. 

Primárním rozměrem desek je velikost 80 x 80 centimetrů. Na míru lze tento rozměr uzpůsobit vašim představám. Tloušťka desek se pohybuje v rozmezí 6 – 8 mm v závislosti na tloušťce střepů. 

Barevné spektrum odpovídá produkci skloviny Sklárny Janštejn. Standartních barevných kombinací je v základní nabídce 14, začíná na bílé (triplex opal) přes odstíny žluté, růžové, oranžové a červené, dále odstíny modré, hnědé a šedá. Díky rozdílné tloušťce střepů je každá deska originál. 

Materiál BROKISGLASS vzniká upcyklací skleněných střepů, čímž přispívají k významné redukci zbytkového skla, které by se v běžně skládkovalo. Takto naše společnost přispívá k vytváření zdravých vztahů mezi přírodou a lidskou společností. 

Upcyklace je proces, kdy se odpadový materiál (surovinapřeměňuje na nové produkty, či materiály. V případě BROKISGLASS je to proces upcyklace střepů, které by se běžně skládkovaly.Tento plnohodnotný materiál je přetvořen v BROKISGLASS, který má využití pro architekturu, stavitelství, interiérový a produktový design. Vznikl tak produkt, který pomáhá zlepšovat hodnotu životního prostředí. 

Materiál BROKISGLASS je vhodný do jakéhokoli projektu, kde je zapotřebí vytvořit originální atmosféru díky nové dimenzi a estetiky skla.  

Cena materiálu se vždy odvíjí podle specifikace jednotlivých klientů. Napište nám a my vám vytvoříme cenovou kalkulaci na míru.